ماضی نقلی در انگلیسی

تدریس خصوصی زبان انگلیسی؛ ماضی نقلی - حال کامل

ماضی نقلی در انگلیسی

۱۸۲ بازديد ۱ نظر

آموزش زبان انگلیسی
در این مقاله آموزش زبان انگلیسی می خواهیم گرامر ماضی نقلی را مورد بررسی قرار دهیم، در ابتدا فرمول ساخت ماضی نقلی را بررسی می کنیم و مثال می زنیم. جمله هایی که به زمان ماضی نقلی می باشند معمولا به ما یک یا چند عملی را نشان می دهند که در گذشته انجام شده اند برای مثال وقتی می خواهیم از تجربیات خود صحبت کنیم در واقعیت از کار هایی که در گذشته انجام داده ایم صحبت می نماییم پس باید برای این کار از ماضی نقلی استفاده کنیم.

ساختار جمله در این گرامر به صورت زیر خواهد بود:

فاعل +  have/has + شکل سوم فعل

طریقه منفی و سوالی کردن

برای سوالی کردن این نوع جملات در انگلیسی کافی است جای فاعل و have/has را عوض کنیم.

به مثال های زیر توجه کنید:

I have a red car.                                                              من یک ماشین قرمز دارم.

Have you a red car?                                                     شما یک ماشین قرمز دارید؟

منفی کردن این جملات هم به صورتی است که باید تنها بعد از کلمه ی Have / Has از کلمه ی not استفاده نمود که این کار باعث می شود که جمله شما منفی شود. برای مثال :

I have not a red car.                                                      من یک ماشین قرمز ندارم.

طریقه بیان زمان های نامشخص

برای بیان زمان های نامشخص، از جملات ماضی نقلی استفاده می کنیم در واقع تنها کاربرد آن در زبان انگلیسی همین مورد می باشد و ما نمی توانیم از این نوع جملات برای بیان زمان مشخص و دقیقی استفاده نماییم. برای مثال :

There have been many earthquakes in Bam.

تعداد زیادی زلزله در بم رخ داده است.

در حقیقت ما نمی دانیم چه تعداد زلزله در بم اتفاق افتاده است و برای رساندن این منظور از این ساختار جمله استفاده می کنیم و اگر تعداد دقیق این زلزله ها را می دانستیم و اطلاعات دقیقی را در اختیار داشتیم دیگر نیازی به استفاده از این مورد نبود.

بیان تجربیات

همانطور که در بالا ذکر کردیم تجربه شامل اتفاقی می باشد که در گذشته برای ما رخ داده است و ما آن را به وضوح دیده ایم و حس کرده ایم. یکی دیگر از کاربرد این جملات بیان تجربیات خود یا دیگران می باشد.

Hi has never traveld by airplane.

او هرگز با هواپیما سفر نکرده است .

فعل ما یعنی کلمه ی travel در این جمله یک ed گرفته است که نشان دهنده ی زمان گذشته می باشد.

می توان برای بیان یک زمان نامشخص در زبان انگلیسی از کلماتی مانند never، so far، many time، before و.. استفاده کنیم.

بیان دستاورد های بشر

My brother has learned  how to write.

برادرم یاد گرفته است که بنویسد.

Scientists have split the atom .

دانشمندان هسته ای اتم را شکافتند .
ماضی نقلی

امروزه یاد گرفتن زبان انگلیسی می تواند برای هر کدام از ما یک دستاورد محسوب شود که برای کسب این دست آورد به تمرین و تلاش بی وقفه نیاز داریم و هر کسی برای این موضوع از یک روش استفاده می کند برای مثال برخی به سراغ آموزش و تدریس خصوصی زبان انگلیسی روی می آورند برخی به کلاس های عمومی می روند و.. در هر صورت ما با داشتن یک برنامه ی هدف گذاری شده می توانیم به این موفقیت و دستاورد دست یابیم.

در این مقاله در باره ی گرامر ماضی نقلی صحبت کردیم و در مقاله ی بعدی به موضوع ماه های سال به انگلیسی خواهیم پرداخت.

انواع صفت

انواع صفت در انگلیسی (8 نوع رایج با مثال)

در دستور زبان انگلیسی 8 نوع صفت وجود دارد که شامل صفت خاص (Proper Adjective)، صفت توصیفی (Descriptive Adjective)، صفت کمی (Ouantitative Adjective)، صفت عددی (Numeral Adjective)، صفت اشاره (Demonstrative Adjective)، صفت توزیعی (Distributive Adjective)، صفت استفهامی (Interrogative Adjective) و صفت ملکی (Possessive Adjective) می باشد.

صفت یکی از هشت قسمت اجزای کلام (Parts of speech) است. اجزای کلام، عناصر اصلی ساخت زبان انگلیسی محسوب می شوند و مهم است که شما بتوانید قسمت های مختلف اجزای کلام را تشخیص بدهید. وقتی نحوه عملکرد صفت در جمله را فهمیدید، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی برایتان بسیار لذت بخش تر خواهد شد. در این مطلب ما انواع صفت در زبان انگلیسی را به همراه مثال برایتان آورده ایم.

امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد